Hızlı
Randevu
Talebi

Kalite Politikamız

 

Sedat Pars
Kalite Yönetim Direktörü

Gamze Işık 
Kalite Yönetim Sorumlusu

Tülin Demirtaş Leylekoğlu
Eğitim Hemşiresi


Ülkemizde sunulan sağlık hizmetleri, her geçen gün son teknoloji kullanımı, alt yapı gelişimi, insan gücü kapasitesi ve niteliği anlamında gelişmiş batı ülkelerini aratmayacak şekilde hatta birçok alanda da örnek olacak şekilde gelişmektedir.

Her zaman daha iyisini gerçekleştirme adına, Bakanlık çalışmaları sürekli değişim ve yenilenme sürecinden geçmektedir. Bu çalışmalardan biri de sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesinin değerlendirilmesine ve iyileştirilmesine yönelik hazırlanan Hizmet Kalite Standartları’dır. Bu standartlar kapsamında yapılan çalışmalar bize, “kalite geliştirme asla sona ermeyecek bir seyahattir” sözünü hatırlatmaktadır.

Özel Gözakademi Hastanesi olarak, Sağlık Bakanlığınca yapılan Hastane Kalite Sistemleri denetimi sonuçlarına göre, hastanemiz 800–1000 puan arasında bir başarı elde ederek A sınıfı Hastane olma özelliğini kazanmıştır. Denizli’deki birçok özel hastaneyi geride bırakarak A sınıfı üç hastaneden biri olmayı başarmıştır. Ayrıca bu başarımız Türkiye çapında SGK ile anlaşmalı 478 hastaneden A sınıfı olmayı başaran 90 hastane içinde yer almamızı da sağlamıştır. 

Bu başarının elde edilmesinde Özel Gözakademi Hastanesi Kalite Yönetim Birimi olarak çok çalıştık. Hastanemizde görev yapan tüm arkadaşlarımız da ekibimize katkıda bulunmuşlardır. Yoğun çalışmalarla, stresli günler geçirdik. Bu başarı hepimizin hakkıydı ve biz başardık. Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız; kazanmak madalyonun bir yüzü, diğer yüzü de bunu taşıyabilmek ve sürdürebilmek... 

2011 yılının son günlerinde aldığımız bu başarılı habere bir de ISO Kalite değerlendirmesi sonucunu ekledik. Hastanemiz, Sağlık Bakanlığı denetiminden sonra, bir de ISO denetimini geçirmiştir. Bu denetim sonucunda ise; ISO 9001- 2008 belgesini de 2017 yılı sonuna kadar taşımaya hak kazanmıştır. 

Bütün bu başarılar Özel Gözakademi Hastanesi olarak hepimizin eseri… Bunları daha da yukarılara taşıyacağımıza inanıyor, siz hastalarımızı artık bir marka olan “SKS” mantığı ile hem sağlık çalışanlarının hem de hastaların güvenliği ve memnuniyetini düşünerek, daha güvenli ortamlarda hizmet etmeyi ve daha güvenli uygulamalarla karşılaşmayı hedefliyoruz.